طرح پارکینگ حاشیه ای در معابر اصلی شهر کرمان اجرا می شود

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، از اجرای طرح پارکینگ حاشیه ای در برخی از معابر اصلی  شهر کرمان خبر داد.

علی زنگی آبادی با بیان این که طی این طرح جای پارک در مرکز شهر، خیابان‌های تجاری، مراکز پزشکی و پرتردد به صورت عادلانه بین شهروندان تقسیم می‌شود؛ افزود: در این طرح پارک خودرو در حاشیه خیابان مشمول پرداخت هزینه است که مبلغ آن بر اساس مدت زمان پارک خودرو توسط پارکبان تعیین می شود.

وی با اشاره به این که عده ای از شهروندان به خصوص کسبه به مدت طولانی خودروهای خود را در معابر اصلی شهر پارک می کنند؛ تصریح کرد: این شیوه باعث می شود تا شهروندان دیگر نتوانند از جای پارک استفاده کنند و مجبور به  پارک دوبل شوند.

زنگی آبادی از واگذاری 90 درصد معابر اصلی شهر به طرح پارکینگ حاشیه ای خبر داد و خاطر نشان کرد: این طرح به زودی به بهره بردار واگذار و در ماه های آینده اجرا می شود.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمان، هدف از این اقدام را تقسیم عادلانه جای پارک بین شهروندان ذکر کرد و گفت: این طرح از هفت صبح تا 21 شب اجرا می‌شود و پارک خودرو به مدت نیم ساعت رایگان است و بعد از این مدت، مبلغی برای آن منظور می شود.

وی تصریح کرد: پرداخت هزینه بابت پارک طولانی مدت باعث می شود مردم به خصوص کسبه و کارمندان، خودروهای خود را در پارکینگ عمومی پارک کرده یا برای رفتن به محل کار خود، از سرویس عمومی یا دوچرخه استفاده کنند.

زنگی‌آبادی با اشاره به اینکه این طرح در کاهش ترافیک و آلودگی هوا تاثیر دارد، از همکاری پلیس راهور در اجرای این طرح خبر داد.

وی افزود: در این طرح مدت و هزینه پارک خودرو به صورت هوشمند توسط پارکبان محاسبه  و مبلغ آن به صورت غیر حضوری و با اطلاع صاحب خودرو پرداخت می شود.

زنگی آبادی تاکید کرد: بر خلاف پارکومتر استفاده از این طرح برای شهروندان بسیار ساده بود و توسط پارکبان و از طریق نصب دستگاه های هوشمند انجام می شود.